O nás

Sme skauti a skautky zo 120. zboru profesora Pavla Bileca s pôsobením v Humennom a okolí. Aktuálne máme štyri oddiely. V Humennom je to oddiel vĺčat (7-10 rokov), oddiel skautov (11-14 rokov) a oddiel Dospelí v skautingu (25 a viac rokov). V Snine máme jeden oddiel skautov.

Naša činnosť je založená na systematickej práci s deťmi a mládežou. Okrem pravidelných stretnutí chodíme veľa do prírody, na rozličné kurzy, viacdňové akcie či putovania. V lete je neodmysliteľnou súčasťou nášho života skautský tábor.

Niečo z histórie

V Humennom bol skauting už v rokoch 1924 – 1926, ako zväz skautov ČSR. Lenže po počiatočnom nadšení činnosť uviazla, až zanikla. Po oslobodení v rokoch 1947 – 1948 bol skauting v Humennom obnovený pod vedením profesora Pavla Bileca. V roku 1950 skauting opäť zanikol a vznikli pionieri.
V máji v roku 1995 sa znova podarilo obnoviť skautskú činnosť v Humennom, a to vďaka trom nadšencom, ktorými boli Motýľ, Toki a Mravček.

Od 1.9.2002 sme sa oficiálne stali súčasťou Slovenského skautingu, kedy nám bola udelená právna subjektivita. Odvtedy naša činnosť trvá bez prestania, vďaka čomu sa neustále snažíme dávať mladým ľuďom zmysel a cieľ v ich napredovaní a sebarealizácie.

Objav svet skautingu už dnes!

Skauting poskytuje príležitosť rozvíjať svoje schopnosti a učiť sa dôležité životné hodnoty. Je to cesta k novým zážitkom, priateľstvám a pevnému charakteru.