Betlehemské svetlo v Humennom (24.12.2020)

Tento rok je plný zmien, nariadení, opatrení a je iný ako tie ostatné. To všetko má samozrejme vplyv aj na rozdávanie a odpaľovanie Betlehemského svetla v Humennom.

Vzhľadom na aktuálne nariadenia a opatrenia, nie je možné odpaľovať Betlehemské svetlo na verejných priestranstvách. Z tohto dôvodu si ľudia v Humennom nebudú môcť odpáliť svetlo na námestí pri stromčeku, ako to bolo po minulé roky.

Namiesto toho ich naša skautska hliadka bude čakať, aj s Betlehemským svetlom, pred kostolom Všetkých svätých (starý kostol). Okrem tohto miesta si môžu humenčania odpáliť Betlehemské svetlo aj na Sídlisku III pred kostolom Troch košických mučeníkov a na Sídlisku Pod Sokolejom pred kostolom Sťatia sv. Jána Krstiteľa, ako to bolo po minulé roky.

V tomto čase sú aj prísne hygienické opatrenia a preto bezpečnosť je prvoradá. Tento rok chránime okrem plamienka aj seba a svoje okolie. Na to netreba zabúdať.

Prosíme všetkých, čo si prídu plamienok z Betlehema odpáliť, aby dodržiavali tieto bezpečnostné opatrenia:

NASADENÉ RÚŠKO
Majte vždy správne nasadené rúško a prekryté horné dýchacie cesty.

BEZPEČNÁ VZDIALENOSŤ
Myslite na dvojmetrovú vzdialenosť, ktorá chráni vás a aj ľudí okolo.

Ďakujeme za porozumenie a veríme, že sa budeme všetci správať zodpovedne, aby sme si domov priniesli len plamienok z Betlehema a nič iné.

Jozef Lenarčič
koordinátor Betlehemského svetla pre okres Humenné